Pogotowie przeciwpowodziowe w Oświęcimiu

0 Paweł Wodniak  |   Fakty,Meteo  |   20 września 2017

O godzinie 17 sternik oświęcimskiego samorządu ogłosił w stolicy powiatu stan pogotowia przeciwpowodziowego. Sytuacja w mieście jest cały czas monitorowana.

Przyczyną decyzji Janusza Chwieruta jest przekroczenie stanu ostrzegawczego poziomu wody w Sole, który wynosi 3,70 m. O godzinie 9 Soła przekroczyła 3,93 m.

Poziom Soły wzrasta

– Obserwujemy tendencję wzrostową. Prognozowane też są dalsze intensywne opady deszczu – mówi Katarzyna Kwiecień z Urzędu Miasta Oświęcim.

Spodziewajmy się kolejnych opadów

Poziom Soły jest uzależniony od sytuacji w górnym biegu rzeki, a w szczególności na zaporach, i oczywiście od zrzutów wody. Te, w związku z prognozami przewidującymi opady deszczu w najbliższym czasie mogą się zwiększać.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa