Pogoda i oświęcimianie dopisali – FILMY, FOTO

0 Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   15 maja 2018

Pogoda, tak jak w latach ubiegłych sprzyjała uczestnikom oświęcimskiej Ekomajówki. Przez plac Pokoju w Oświęcimiu przewinęły się tłumy mieszkańców powiatu oświęcimskiego.

Na placu Pokoju było mnóstwo osób, które chętnie brały udział w wielu atrakcjach. Można było pomalować stary autobus, zrobić budkę dla owadów, pojeździć zamiatarką Zakładu Usług Komunalnych, czy pobawić się w strefie animacji ekologicznych. Na scenie uczestnicy obejrzeli dwa przedstawienia na temat zanieczyszczonego powietrza.

“Jeden przygotowali uczniowie szkoły podstawowej nr 9. Były też występy grup tanecznych czy pokazy fitness. Sporą atrakcją była też możliwość zobaczenia i wejścia do środka  nowego autobusu marki Solaris, jednego z 19, które w kilku partiach, w przeciągu najbliższego roku wyjadą na ulice Oświęcimia” – relacjonuje Katarzyna Kwiecień z oświęcimskiego magistratu.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się akcja “Kwiaty za elektrograty”. Organizatorzy zebrali w sumie 6,7 ton zepsutego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a w zamian rozdali 3520 sztuk biało-czerwonych pelargonii.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa