Podtruli się tlenkiem węgla

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   2 grudnia 2019 10:59

W Oświęcimiu seniorzy podtruli się tlenkiem węgla. Do zdarzenia doszło w niedzielę w mieszkaniu jednego z bloków przy ulicy Kopernika na osiedlu Chemików.

Służby ratunkowe interweniowały, gdyż „cichy zabójca” zaatakował 80-latka i jego 75-letnią żonę. Mężczyzna zasłabł, ale odzyskał przytomność podczas interwencji. Ratownicy medyczni zdecydowali, że małżeństwo z objawami podtrucia czadem, musi pojechać na leczenie do szpitala.

Strażacy wykryli obecność tlenku węgla. Okazało się, że czad pochodził z łazienkowego piecyka gazowego.

„W okresie zimowym, w domach, w których urządzenia grzewcze czy przewody wentylacyjne są źle użytkowane, wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia czadem. Aby  zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich, należy sprawdzić drożność wentylacji, a także wyposażyć mieszkanie w czujnik tlenku węgla” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

„Przypominamy, że tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym, więc ludzie go nie wyczuwają, natomiast czujnik wykryje nawet niewielkie jego stężenie i natychmiast zasygnalizuje to alarmem” – dodaje policjantka.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa