Podpalili gazety na klatce schodowej

Jola Wodniak  |   Fakty  |   12 sierpnia 2019 11:35

Dwóch 11-latków widocznie się podczas wakacji nudziło. Palili gazety na klatce schodowej w jednym z bloków w Kętach.

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem. Kęccy policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańca jednego z bloków osiedla 700-lecia w Kętach o ugaszeniu palących się gazet na klatce schodowej. Jak wynikało ze zgłoszenia gazety mieli podpalić dwaj chłopcy, którzy uciekli w chwili, gdy zgłaszający wszedł do klatki schodowej.

„Policjanci ustalili, że związek z podpaleniem mają dwaj 11-letni chłopcy mieszkający na sąsiednich osiedlach Sikorskiego i Wyszyńskiego. Funkcjonariusze dotarli do ich rodziców, których poinformowali o zdarzeniu i nakazali większy nadzór nad synami” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjanci kolejny raz apelują o większy nadzór nad dziećmi, zwłaszcza podczas wakacji

Policjanci apelują, aby rodzice zwracali  uwagę na to, gdzie i jak ich pociechy spędzają czas poza domem. Czy bawią się w miejscach do tego przeznaczonych,  czy też wybierają miejsca i zabawy niebezpieczne.

„Dziękując mieszkańcowi Kęt za prawidłowe działanie, funkcjonariusze zwracają się z prośbą  do wszystkich osób postronnych o szybkie reagowanie na podobne przypadki, zanim dojdzie do tragicznego w skutkach zdarzenia” – dodaje rzeczniczka.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa