Podpalenie na złomowisku

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   27 sierpnia 2015 09:58

W nocy płonęła sterta drewna na terenach przemysłowych w Chełmku. Strażacy walczyli z ogniem przez półtorej godziny. Wszystko wskazuje na to, że było to podpalenie.

Zgłoszenie o pożarze oficer dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu przyjął tuż przed północą. Zgłaszający poinformował, ze istnieje zagrożenie dla pobliskich budynków.

Do akcji gaśniczej wyruszyły trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Oświęcimiu i po jednej z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełmku, OSP w Gorzowie i OSP w Brzezince.

– Okazało się, że stos około stu metrów kwadratowych opadów drewnianych płonie na złomowisku pojazdów – mówi starszy kapitan Zbigniew Jekiełek z PSP.

Analizując pożar strażacy doszli do wniosku, że najprawdopodobniejszą jego przyczyną było celowe podpalenie.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .