Podejrzany o zabójstwo tymczasowo aresztowany – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   2 sierpnia 2021 16:59

Sąd Rejonowy w Oświęcimiu aresztował tymczasowo 41-letniego mieszkańca Bierunia podejrzanego o zabójstwo 49-letniej konkubiny.

Do zbrodni doszło w sobotę rano po awanturze w mieszkaniu jednego z bloków na osiedlu Chemików w Oświęcimiu. Mężczyzna miał ugodzić oświęcimiankę nożem w szyję i uciec z miejsca zdarzenia.

Rozpoczęły się poszukiwania podejrzanego. Śląscy policjanci zatrzymali go w Bieruniu. Mężczyzna trafił do celi w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu. By złożyć wyjaśnienia, musiał wytrzeźwieć. W chwili zatrzymania miał 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Dzisiaj prokurator przedstawił 41-latkowi zarzut zabójstwa. Następnie wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mieszkańca Bierunia. Sąd Rejonowy w Oświęcimiu przychylił się do wniosku.

Mężczyzna trafił już do aresztu śledczego, gdzie czeka na proces, który odbędzie się w Sądzie Okręgowym w Krakowie. Grozi mu kara 25 lat więzienia lub dożywotnie pozbawienie wolności.

Zobacz również:

Morderstwo w Oświęcimiu. 41-latek zabił nożem konkubinę

15

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzasz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .