Podczas Mistrzostw Polski Amatorów pomogą Wiktorkowi

0 Jola Wodniak  |   Fakty  |   17 kwietnia 2018

W czwartek w Oświęcimiu rozpoczną się 17. Mistrzostwa Polski Amatorów w hokeju na lodzie. Amatorzy zagrają, ale też będą zbierać pieniądze na leczenie Wiktorka Pacholarza.

Wiktorek Pacholarz

Dwulatek, pomimo swojego młodego wieku przeszedł kilka operacji. Wiktorek urodził się 8 lipca 2016 roku w Oświęcimiu, gdzie po porodzie stwierdzono liczne wady układu kostnego i stopę końsko-szpotawą. Po konsultacji w Prokocimiu Wiktorkowi założono gips na obie nóżki. Przez trzy miesiące co tydzień miał zmianę gipsów, a po upływie tego czasu gips z prawej nóżki został ściągnięty, a lewa była nadal usztywniona przez szynę.

W kwietniu 2017 roku przeszedł pierwszy zabieg rekonstrukcji lewej stopy. W październiku – zabieg prawej nóżki, który na celu miał uwolnić torebkę stawową, by usunąć przykurcz mięśnia. W marcu podczas operacji lekarze zrekonstruowali torebkę stawową i rzepkę. Końcem roku zaplanowana jest kolejna operacja, skracanie kości piszczelowej. Wiktorek potrzebuje stałej i profesjonalnej rehabilitacji.

Puszki MOWP

Pieniądze, które trafią do puszek Fundacji Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy podczas mistrzostw w całości trafią na subkonto Wiktorka w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Dzięki długotrwałej rehabilitacji ma szanse na w miarę normalne funkcjonowanie w przyszłości. Wysokie koszty rehabilitacji nie pozwalają na pomoc ich synowi tak jak wymaga tego ta choroba.

„Wierzymy, że z pomocą nas wszystkich uda się pomóc Wiktorkowi i zwiększyć szanse na w miarę jego normalne funkcjonowanie” – zachęcają do pomocy dziecku organizatorzy mistrzostw.

Dziecku można pomóc również:

Wpłacając datek poprzez stronę dzieciom.pl

Rozliczają 2017 rok i przekazując 1 procent na leczenie.

W formularzu PIT należy wpisać numer KRS 0000037904. W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” należy podać 33410 Pacholarz Wiktor

Wpłaty na konto:
Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem: 33410 Pacholarz Wiktor darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Relacja live w mistrzostw

Mistrzostwom patronuje serwis Fakty Oświęcim, wyniki, zdjęcia i nazwiska najlepszych strzelców będziemy publikować na profilu FO Mocnosportowe.

Więcej o MPA 17:

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa