Podczas meczu MOWP vs. HRAP podarowaliście 63 tysiące złotych – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   18 listopada 2018 17:13

Prawie 63 tysiące złotych zebrała Fundacja Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy podczas sobotniego charytatywnego meczu hokejowego „Piąty dla Pięciu”. To Wasza zasługa.

Jubileuszowy 5. Wielki Charytatywny Mecz Hokejowy w Oświęcimiu, któremu patronowały Fakty Oświęcim, był rekordowy pod wieloma względami. Zebrał największą, jak do tej pory liczbę osób zasiadających na trybunach oświęcimskiej hali lodowej. 

Rekordowa jest też kwota zbiórki. 62.850 złotych, które podarowaliście.  Pozwoli pomóc Nikolce, Łukaszowi, Miłoszowi, Kordianowi i Wiktorowi kwotami po 12.570 złotych. O pozostałych rekordach napiszemy w kolejnych relacjach.

Co do sportowego wyniku spotkania pomiędzy drużynami MOWP i HRAP wyniósł on 5:6. W tym meczu Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich zajęła przedostatnią lokatę. Z kolei Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy wywalczyła zaszczytne drugie miejsce.

„Jesteśmy bardziej niż zadowoleni, że uzyskaliśmy rekordowy wynik, zarówno finansowy, jak i frekwencyjny. Fakt, że mecz „wypalił” po raz piąty jest nie lada wyczynem i oznacza, że nasi sympatycy polubili mecz zawodników fundacji z artystami i to wszystko, co każdego roku organizujemy wokół tego niezwykłego spotkania. Dzięki Wam Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy teraz już może wszystko” – powiedziała Monika Bartosz, prezes Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy.

„Było fantastycznie. Atmosfera w Oświęcimiu była jak zwykle bardzo ciepła i rodzinna. Cały czas mieliśmy świadomość celu, w jakim tu przyjechaliśmy. Organizacja meczu była na bardzo wysokim poziomie. Reakcje kibiców takie, o jakich marzyliśmy. Bardzo nas to ujęło. To spowodowało, iż wydaje nam się, iż zagraliśmy nasz najlepszy mecz w historii. To wydarzenie długo zostanie w naszych głowach i z pewnością zrobimy wszystko, by w przyszłym roku tu przyjechać” – Wojciech Zawioła, dziennikarz, pisarz, członek zarządu Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich.

Więcej zdjęć dostępne na Facebook.com/mowposwiecim

Zobacz również:

To był piękny mecz Piąty dla Pięciu – FILM

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .