Podczas awantury wyrzucił przez okno doniczkę z konopiami indyjskimi

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   23 maja 2017 12:39

Trzyletnim więzieniem może skutkować awantura domowa, którą wywołał 31-letni mieszkaniec Brzeszcz. Mężczyzna w alkoholowym szale wyrzucił z mieszkania m.in. nielegalną sadzonkę.

Oficer dyżurny Komisariatu Policji w Brzeszczach otrzymał telefoniczną informację o awanturze domowej w jednym z brzeszczańskich bloków. Wysłał tam patrol interwencyjny.

Gdy policjanci przyjechali pod wskazany adres, zobaczyli, że z jednego z okien lecą na zewnątrz różne przedmioty. Było to niebezpieczne dla osób, które mogły przechodzić przed budynkiem.

Mundurowi zapukali do drzwi wskazanego przez dyżurnego mieszkania. Wewnątrz był pijany 31-latek, który awanturował się ze swoją konkubiną. Ponieważ zagrażał bezpieczeństwu kobiety i osób postronnych, funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny.

Kiedy wyprowadzali go z mieszkania, w drodze do radiowozu zauważyli leżącą przed budynkiem rozbitą doniczkę, w której rósł krzew konopi indyjskich. Nie było wątpliwości, że roślinę wyrzucił z mieszkania zatrzymany 31-latek. Awanturnik wraz z zabezpieczonym przez stróżów prawa krzewem pojechał do komisariatu.

Kiedy mężczyzna trzeźwiał w policyjnych pomieszczeniach dla zatrzymanych, policjanci uzyskali dowody, że konopie, które wkrótce zamieniłyby się w marihuanę, należą do ujętego brzeszczanina.

– Za nielegalną uprawę konopi indyjskich grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności – mówi aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa