Podcasty „O Auschwitz”

Yuliia Kutepova  |   Edukacja,Fakty  |   8 lipca 2021 13:11

Muzeum Auschwitz przygotowało cykl podcastów, dotyczących historii obozu koncentracyjnego. Pierwsze odcinki już są dostępne na stronie internetowej.

Gościem pierwszego odcinka był Piotr Setkiewicz, kierownik centrum badań muzeum. Opowiadał historię powstania obozu Auschwitz i jego pierwszych więźnió. Drugi odcinek dotyczy tematu medycyny w KL Auschwitz, a trzeci mówi o literaturze, podejmującej temat historii Auschwitz.

Transformacja obozu koncentracyjnego w obóz zagłady jest tematem czwartego podcastu, a wątek zbrodniczych eksperymentów medycznych wypełnia piątą części serii.

„Historia obozu Auschwitz jest niezwykle złożona. Łączył on dwie funkcje: obozu koncentracyjnego i ośrodka zagłady. Nazistowskie Niemcy prześladowały w nim różne grupy ludzi, a kompleks obozowy nieustannie rozbudowywał się i przekształcał. W cyklu „O Auschwitz” będziemy mówić nie tylko o szczegółach historii obozu, ale też o różnych obliczach naszej współczesnej pamięci o tym szczególnym miejscu” – mówi Agnieszka Juskowiak-Sawicka, koordynator projektu podcastów.

Zapewnia, że kolejne odcinki będą ukazywały się cyklicznie. W założeniu mają to być nie tylko rozmowy dotyczące historii obozu, w których ekspertami będą pracownicy Centrum Badań Muzeum, ale też audycje poświęcone różnym zagadnieniom związanym ze współczesnym kształtem pamięci o Auschwitz

Podcasty można znaleźć na stronie internetowej Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .