Podarowaliście ponad 15 tysięcy złotych małemu Jankowi – FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   21 września 2021 15:15

Temperatura – 12 stopni Celsjusza. Temperatura atmosfery i serc uczestników pikniku – dużo, dużo wyższa. Wynik finansowy pikniku – 15 047,11 złotych.

Tę kwotę podarowali wszyscy, którzy przyszli w niedzielę na Bulwary

„Dziękujemy za Wasze gorące i otwarte serca skutkujące tak wielką hojnością. Jesteście niesamowici. Nawet nie wiecie, jak Jasiu Leśniak z Laskowej i jego rodzina teraz się cieszą” – mówią członkowie stowarzyszenia Pozytywni, organizatorzy pikniku.

Janek Leśniak

Problemy chłopczyka zaczęły się tuż po jego narodzinach.

„Chwile radości przyćmił strach, paraliżujący strach. Nasz malutki synek tylko co przyszedł na świat, a już musiał toczyć walkę o życie” – mówią rodzice Janka.

Dzieciątko doznało zawału tętnicy środkowej mózgu, co spowodowało porażenie lewej strony jego ciała. Złe wiadomości spływały i dalej spływają na rodziców lawinowo.

Janek ma problemy z utrzymaniem równowagi. Okazało się też, że chłopczyk zmaga się również z uszkodzeniem nerwu wzrokowego.

Jest jeszcze malutki

„Nie rozumie swoich ograniczeń, ale to właśnie teraz musimy zrobić wszystko, by wywalczyć dla niego lepszą przyszłość” – mówi Joanna Leśniak, mama chłopca.

 

 

2. Pozytywne zakończenie lata

Tak, jak na wszystkich piknikach Pozytywnych można było oddać plastikowe nakrętki oraz zużyte baterie, a także zjeść pyszne dania. Były to między innymi wspaniałości ze swojskiego stołu, ciasta, ciasteczka ręcznie malowane, wędzone skrzydełka z grilla, kiełbaska od Koła Gospodyń w Trzebieńczycach, śledzie w żurawinie, smalec po bachowsku i ciasto drożdżowe od KGW z Bachowic. Pozytywni zadbali też o hot dogi, watę cukrową oraz popcorn.

Wisienką na torcie był rarytas broszkowicki – zupa biełucha w wykonaniu pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Broszkowicach.

 

Posted by Stowarzyszenie Pozytywni on Sunday, September 19, 2021

 

„Zupa rozeszła się bardzo szybko i smakowała każdemu, kto jej spróbował” – zapewniają Panie z KGW w Broszkowicach.

Spragnieni mogli skosztować pysznych soków z dystrybutora, kawy, herbaty ze specjalnymi ciasteczkami „do moczenia”, a także wody z saturatora z czasów PRL od Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu.

Jakie atrakcje czekały na gości?

Były to pokazy Kobudo, brazylijskiego jiu jitsu, czy taniec Latino z Katarzyną Majtczak. Dzieci mogły pojeździć na rumakach ze stadniny koni Ikarion w Bobrku, zaprzyjaźnić się z pieskami „adopciakami” z oświęcimskiego schroniska OTOZ Animals, pospacerować z alpakami, a także pojeździć na quadzie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego z Oświęcimia.

Spacer po pięknym salezjańskim ogrodzie rozpoczynał się pokazem zabytkowych samochodów, a kończył na kosztowaniu pysznego miodu od oświęcimskich pszczelarzy. Były też rozmowy z Mirosławem Kwiatkowskim, który przygotował wystawę papug, kanarków, czy świnek morskich.

 

Posted by Stowarzyszenie Pozytywni on Sunday, September 19, 2021

 

Specjalną atrakcją był pokaz Józefa Watychowicza, który w trakcje pikniku rzeźbił w drewnie specjalnie dla organizatorów rzeźbę, która później trafi na aukcję charytatywną.

„Niespodzianką było Pozytywne Morsowanie z oświęcimskimi pasjonatami zimnej wody, którzy specjalnie dla Janka weszli do wody, a potem wrzucili do skarbon niemałą kwotę” – relacjonują organizatorzy.

Dzieci wzięły udział w zabawie z parkiem Energylandia. Dziewczynki i chłopcy, którzy przynieśli rysunki z wakacyjnymi wspomnieniami otrzymali paczkę gadżetów od Parku Rozrywki Enegylandia. Dodatkowo od stowarzyszenia  dzieci otrzymali Pozytywny Odblask.

Podczas 2. Pozytywnego zakończenia lata

Nie mogło zabraknąć dmuchawców, malowania twarzyczek, błyszczących tatuaży, balonów z helem, wielkiej maskotki do przytulania, czy możliwości nabycia małych pluszaków, gier i puzzli.  Swoją obecność zaznaczyli również policjanci, GRH Posterunek Policji Państwowej w Oświęcimiu, a także druhowie z ochotniczych Straży Pożarnych z Bobrka i Przeciszowa, którzy przygotowali między innymi pokaz pozorowanego wypadku.

 

Posted by Stowarzyszenie Pozytywni on Monday, September 20, 2021

 

Chętni mogli również przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19, zadbała o to firma Atma Rescuers.

Każdy, kto był w niedzielę 19 września na oświęcimskich Bulwarach mógł wykonać zdjęcia w specjalnej, pozytywnej ramce. O muzyczną oprawę wydarzenia zadbali panowie z Dj P. G. EVENT, zdjęcia „z ziemi” wykonała Małgorzata Musielak, a „z nieba” – Sky Foto Studio.

 

Posted by Stowarzyszenie Pozytywni on Tuesday, September 21, 2021

 

Wszystkie datki, które podczas wydarzenia trafiły do skarbonek w całości zostaną przekazane na konto Janka Leśnika. Organizatorzy, partnerzy i wolontariusze nie pobierali żadnych wynagrodzeń za swoje działania.

„Dziękujemy współorganizatorom, partnerom i wszystkim tym, którzy są z nami i działają dla Jasia” – mówią zgodnie Pozytywni.

Współorganizatorami pikniku byli: Miasto Oświęcim, Powiat Oświęcim, Gmina Oświęcim, Salezjanie. Patroni medialni: Fakty Oświęcim, Kulturalny Powiat.

Każdy, kto ma ochotę może do wirtualnej skarbonki wrzucić parę złotych dla Janka.

Kolejny piknik

W niedzielę 3 października w godzinach 13-17 na boisku LKS w Palczowicach odbędzie się mecz charytatywny i festiwal kolorów dla Janka. Każdy może przyjść i dorzucić cegiełkę dla Janka.

„Zapraszamy już teraz” – dodają Pozytywni.

Więcej:

 

Narysowali swoje wakacje – FOTO

 

Wkrótce pojawi się relacja filmowa z wydarzenia

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .