Poczta Polska szuka pracowników

PAP  |   Fakty  |   26 listopada 2020 11:38

Poczta Polska zatrudniła już ponad tysiąc osób na umowy zlecenia do obsługi świątecznego szczytu i w całej Polsce prowadzi proces rekrutacji kolejnych pracowników.

Jak podano, rozpoczynający się szczyt świąteczny oznacza zwiększoną liczbę przesyłek dla operatorów pocztowych, ale także konieczność zapewnienia ciągłości działania w sytuacji epidemii.

Według poczty sezonowe zwiększenie liczby pracowników zatrudnionych w sortowniach ma szczególne znaczenie teraz, w okresie pandemii, kiedy oprócz tradycyjnego wzrostu ilości paczek w tym okresie należy także liczyć się z ryzykiem absencji.

„Nowozatrudnione osoby trafiły do dziewięciu dużych sortowni Poczty Polskiej – w Bydgoszczy, Gdańsku, Lublinie, Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Katowicach, Wrocławiu i Łodzi” – informuje Poczta Polska.

Największa grupa zasiliła sortownię stołeczną

Firma podała, że dotychczas zaaplikowało ponad 1600 osób, a rekrutacje wciąż trwają. Poszukiwani są przede wszystkim pracownicy sortowni oraz kierowcy. W komunikacie zaznaczono, że zatrudnione osoby wykonują pracę w ustalonych godzinach i dniach tygodnia.

Według komunikatu Poczty, osoby, które będą pracować w sortowniach, otrzymają wynagrodzenie w przedziale od 17 zł do 25 zł brutto za godzinę.

„Dla osób doręczających przesyłki przewidziano stawkę w wysokości 21 zł brutto za godzinę lub 2 zł – 5 zł brutto za doręczoną paczkę” – czytamy w komunikacie.

Stawki dla kierowców kierujących pojazdami do 3,5 t. mieszczą się w przedziale 18 zł – 22 zł brutto za godzinę, a dla kierowców pojazdów pow. 3,5 ton: 19 zł – 28 zł brutto za godzinę. Wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od lokalizacji i zakresu wykonywanych czynności.

W komunikacie wskazano, że Poczta Polska prowadzi także na bieżąco rekrutacje na umowy o pracę, oferty zatrudnienia można znaleźć na stanowiskach m.in. listonoszy, kierowców i pracowników placówek pocztowych oraz pracowników ochrony.

 

 

§

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu FaktyOswiecim.pl materiały sygnowane skrótem ,,PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1991 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyzsze materiały wykorzystywane są przez Agencję Medialną Fakty na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym jest zabronione. PAP S.A, zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

PAP

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.