Pocisk moździerzowy na polu uprawnym – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   9 czerwca 2021 17:20

Pracownicy wykonujący prace melioracyjne w Babicach natknęli się na pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej. Zajęli się nim saperzy.

Pocisk znajdował się w polu uprawnym w rejonie ulicy Spacerowej w Babicach. Po odkryciu niebezpiecznego znaleziska pracownicy firmy natychmiast powiadomili policję.

„Na miejsce natychmiast pojechał policyjny pirotechnik, który określił, że jest to pocisk o długości około 30 centymetrów, który może stanowić zagrożenie” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjanci powiadomili saperów. Do ich przyjazdu pilnowali miejsca, gdzie znajdował się pocisk. Wojskowi pirotechnicy stwierdzili, że jest to pocisk moździerzowy kalibru 85 milimetrów z czasów II wojny światowej. Zabrali znalezisko, by go zneutralizować na poligonie.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .