Pocisk artyleryjski na trasie kolejowej – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   1 czerwca 2020 16:10

Podczas prac przy torowisku w Chełmku budowlańcy natrafili na pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Powiadomili policję, a ta saperów.

Dzisiaj rano pracownicy modernizujący linię kolejową nr 93 z Trzebini do Zebrzydowic wykopali podczas prac ziemnych w Chełmku pocisk artyleryjski. Na miejsce pojechali policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku oraz pirotechnicy z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

„Funkcjonariusze stwierdzili, że jest to pocisk artyleryjski o długości około 50 centymetrów z czasów II wojny światowej. O znalezieniu pocisku powiadomili krakowskich saperów, którzy zabrali pocisk w celu jego neutralizacji” – informuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Do czasu przyjazdu żołnierzy z jednostki sapersko-minerskiej pocisk zabezpieczali chełmeccy policjanci.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa