Pobyty studyjne online w Miejscu Pamięci Auschwitz

Yuliia Kutepova  |   Fakty  |   16 kwietnia 2021 15:07

Polscy uczniowie będą mogli korzystać z pobytów studyjnych online zorganizowanych przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.

W związku z decyzją rządu o zamknięciu muzeów i placówek kulturalnych z powodu pandemii koronawirusa muzeum i miejsce pamięci Auschwitz jest niedostępne dla odwiedzających. Dyrekcja placówki, dostosowując się do obecnej sytuacji pandemicznej, postanowiła zorganizować zdalny program pobytów studyjnych.

„Pandemia zmieniła wiele obszarów naszego życia, od pracy, wypoczynku i podróży po edukację. Reagując na wyzwania, które stawiają przed nami obecne ograniczenia, postanowiliśmy dostosować nasz program pobytów studyjnych do formy online” – powiedział Andrzej Kacorzyk, dyrektor Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.

Pomysł uzyskał aprobatę nauczycieli szkół oraz uczniów.

„W lutym zrealizowaliśmy pilotaż zdalnych pobytów studyjnych, w którym wzięły udział wybrane klasy szkolne z całej Polski. Te propozycje spotkały się z pozytywnym odbiorem zarówno nauczycieli, jak i uczniów 8 klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych, do których były skierowane” – dodał Andrzej Kacorzyk.

Program zdalny pobyt studyjnego składa się z prezentacji historycznego terenu byłego obozu koncentracyjnego oraz warsztatów, prowadzonych przez zespół MCEAH.

„Proponowane zajęcia mają na celu zapoznanie uczniów z historią niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz, zachęcenie ich do dyskusji o ważnych zagadnieniach związanych z tym tematem i przygotowanie ich do bardziej pogłębionego zwiedzania miejsca pamięci Auschwitz-Birkenau w przyszłości. Przygotowane przez nas warsztaty podejmują nie tylko tematy historyczne, ale też odnoszą się do niezwykle ważnych zagadnień naszej moralnej odpowiedzialności za świat budowany właśnie na refleksji nad tragedią Auschwitz” – podkreślił Andrzej Kacorzyk.

Uczestnictwo w programie jest bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona. Rezerwacji można dokonać drogą mailową, pisząc na adres pobyty.studyjne@auschwitz.org

„Zdalne pobyty studyjne odbywają się za pośrednictwem platformy Zoom i trwają cztery godziny lekcyjne. Dla grup, które już wcześniej miały możliwość zwiedzania muzeum Auschwitz-Birkenau, możliwa jest rezerwacja jednego z siedmiu warsztatów tematycznych”- poinformował Bartosz Bartyzel, rzecznik prasowy muzeum Auschwitz

Szczegóły dotyczące poszczególnych warsztatów można znaleźć na stronie internetowej miejsca pamięci.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .