Pobili kompana i ukradli mu samochód. Trafili za kratki

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   8 czerwca 2021 17:09

Dwaj mieszkańcy Brzeszcz pobili 55-latka z powiatu bielskiego, odebrali mu kluczyki od samochodu, który ukradli. Są już w areszcie tymczasowym.

55-letni mężczyzna był u swojej znajomej, mieszkającej w jednym z bloków w mieszkań. Gościli tam również dwaj brzeszczanie w wieku 42 i 49-lat. W czasie wieczornego spotkania wywiązała się kłótnia i awantura. W jej trakcie mieszkańcy Brzeszcz pobili 55-latka. Siłą odebrali mu kluczyki i dojechali jego nissanem.

Poszkodowany natychmiast zadzwonił na numer alarmowy 112. Oficer dyżurny Komisariatu Policji w Brzeszczach powiadomił o zdarzeniu wszystkie patrole. Policjanci rozpoczęli poszukiwania skradzionego samochodu i sprawców rozboju.

„Jeszcze tego samego wieczoru podczas penetracji miasta na jednej z ulic mundurowi wypatrzyli poszukiwanego nissana. Za jego kierownicą siedział poszukiwany 42-latek. Miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że posiada sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami” – relacjonuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Sprawcy trafili przed oblicze prokuratora i usłyszeli zarzutu dokonania rozboju. Młodszemu oskarżyciel przedstawił także zarzuty prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu i złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zdecydował, że mężczyźni następne trzy miesiące spędzą w areszcie śledczym.

Brzeszczanom grozi kara do 12 lat więzienia.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .