Po kilku głębszych i bez prawa jazdy

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   10 czerwca 2020 16:22

Policjanci z oświęcimskiej zatrzymali pięć osób, które w ogóle nie powinny prowadzić pojazdów. Czterech było po kilku głębszych, jeden bez prawa jazdy.

Do zatrzymań doszło podczas kontroli drogowych w gminach Chełmek, Kęty i Oświęcim.

Chełmek

Na ulicy Chrobrego w Chełmku mundurowi dostrzegli fiata seicento, którego kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Dali kierowcy sygnał do zatrzymania i przystąpili do kontroli. Od razu wyczuli woń alkoholu, wydobywającą się z pojazdu. Okazało się, że 63-letni chełmkowianin wsiadł za kierownicę, mając w organizmie 1,2 promila alkoholu.

Gorzów

Kierowca seata, podążający ulicą Gorzowską w Gorzowie, zwrócił uwagę policjantów swoim stylem jazdy. Po zatrzymaniu okazało się, że 40-letni mieszkaniec gminy jest nietrzeźwy. Wydmuchał w alkosensor 0,56 promila alkoholu.

Nowa Wieś

Podczas służby w gminie Kęty funkcjonariusze drogówki postanowili skontrolować motorowerzystę, jadącego ulicą Moniuszki w Nowej Wsi. W trakcie czynności ustalili, że 55-letni mieszkaniec gminy nie powinien wsiadać na swój skuter, gdyż od dwóch lat ma cofnięte uprawnienia.

Ulicą Bielańską w Nowej Wsi, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 948, jechał rowerzysta. Lekko się chwiał na bicyklu, więc policjanci postanowili sprawdzić, czy wszystko z nim jest w porządku. Nie było. 58-latek z gminy Kęty wydmuchał 0,90 promila alkoholu.

Grojec

Nieco mniej, bo 0,60 promila, miał kolejny miłośnik dwóch kółek, zatrzymany na tej samej drodze, tyle że w Grojcu. Ulicą Beskidzką po pijanemu podążał rowerem 45-latek z Oświęcimia.

Konsekwencje

Za jazdę po pijanemu kierowcom samochodów grozi kara do dwóch lat więzienia i poważne konsekwencje finansowe. Pijany kierowca z Chełmka zapłaci ponadto mandat za jazdę bez pasów.

Dwa lata za kratkami grożą też motorowerzyście, który wsiadł na skuter bez uprawnień. Rowerzyści odpowiedzą za wykroczenie, jakim jest jazda w stanie nietrzeźwym na rowerze. O losie całej piątki zdecyduje Sąd Rejonowy w Oświęcimiu.

Apel

Z kolei policjanci jak mantrę powtarzają swój apel o przestrzeganie przepisów w ruchu drogowym, rozsądek i trzeźwość za kierownicą.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa