Po alkoholu, bez prawa jazdy z noworodkiem i jego matką

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   24 października 2018

30-letni mężczyzna prowadził samochód pod wpływem alkoholu i bez prawa jazdy. Wiózł dwutygodniowego noworodka i jego 25-letnią matkę.

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze w Laskowej zatrzymali do kontroli drogowej citroena. Od kierującego nim mieszkańca powiatu chrzanowskiego wyczuli alkohol. Badanie potwierdziło, że 30-latek nie jest trzeźwy. W wydychanym powietrzu miał 0,57 promila alkoholu.

Podczas dalszych działań kontrolnych okazało się, że kierowca popełnił nie tylko przestępstwo drogowe, ale także wykroczenie, gdyż prowadził pojazd, nie mając do tego uprawnień.

Nieodpowiedzialnemu 30-latkowi grozi kara do dwóch lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej trzy lata oraz wysoka grzywna. Niezależnie od tego sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości minimum pięciu tysięcy złotych na rzecz organizacji zajmującej się ofiarami wypadków drogowych.

 

Obserwuj Fakty Oświęcim na Instagramie. Codziennie ZDJĘCIE DNIA;)

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa