Płonęły opuszczone hale. Dym było widać z daleka – FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty,Meteo  |   11 września 2019 21:14

Z dużym pożarem w Chełmku zmagali się dzisiaj strażacy z dwóch powiatów. Płonęły dwie opuszczone hale na terenie dawnych zakładów przemysłu obuwniczego.

Czarny dym nad Chełmkiem pojawił się około godziny 17.30. Do pożaru natychmiast ruszyli strażacy. Na miejscu okazało się, że płonęła część dachu jednej z nieużytkowanych hal wraz z pozostałościami materiałów obuwniczych. Palił się również sąsiedni, także opuszczony budynek.

„W akcji gaśniczej uczestniczyły cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, jeden zastęp PSP w Chrzanowie oraz cztery zastępy Ochotniczej Straży Pożarnych w Chełmku, Gorzowie, Bobrku i Brzezince” – relacjonuje młodszy brygardier Zbigniew Jekiełek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.

Z pożarem walczyło łącznie prawie 40 ratowników.

 

 

Opublikowany przez Marek Ekkheman Środa, 11 września 2019

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzasz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .