Plac zabaw za największą frekwencję

Redakcja eFO  |   Fakty  |   9 lipca 2020 10:51

12 lipca wybierzemy prezydenta Polski. Oświęcimski magistrat zachęca do udziału w głosowaniu. Przygotował nagrodę, która ma wspomóc wyborczą frekwencję.

„Place zabaw, które znajdą się na terenach obwodu wyborczego z największą frekwencją wzbogacą się o nowe urządzenia zabawowe. Przeznaczamy na ten cel 20 tysięcy złotych” – zapowiada Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

Dodaje też, że udział w wyborach to wielki przywilej

„Zachęcam więc do skorzystania z niego 12 lipca i wzajemnego mobilizowania, aby frekwencja w naszym mieście była jak najwyższa. Warto to zrobić, a przy okazji wygrać nowe urządzenia zabawowe dla swojego osiedla” – mówi Chwierut.

Frekwencja w pierwszej turze wyborów 28 czerwca 2020 r. wyniosła rekordowe 64,51 procent. W Oświęcimiu głosowało nieco więcej, bo 67,29 procent wyborców. Akcja profrekwencyjna dotyczy wyłącznie 23 stałych obwodów wyborczych, z wyłączeniem dwóch obwodów odrębnych.

Jeden z nich znajduje się w Zespole Opieki Zdrowotnej Szpitalu Powiatowym przy ulicy Wysokie Brzegi 4, a drugi w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Sióstr Serafitek przy ulicy Tadeusza Kościuszki 8.

Doposażone będą place zabaw w zasięgu tego obwodu wyborczego, w którym będzie najwyższa frekwencja.

„Udział w wyborach to wyraz naszej obywatelskiej odpowiedzialności za przyszłość naszego kraju. Nie pozwólmy wyłącznie innym decydować o naszym życiu. Dlatego idźmy na wybory” – dodaje włodarz Oświęcimia.

 

 

Komentarze
 • 9 lipca 2020 10:58

  Andreas151

  Dlaczego ma być nagroda za frekwencje tylko za 2 turę? Coś powinno być również za najlepsza frekwencję w 1 turze.

  • 9 lipca 2020 15:20

   Marcin

   Teraz prezydent się obudził, nie mozna było wcześniej doinwestować placów zabaw dla dzieci. Dzięki tym wybora nagle wszystko się da by głosować na Trzaskowskiego. Nie które place zabaw w Oświęcimiu to dramat

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa