Plac zabaw za frekwencję dla obwodu nr 9 w Oświęcimiu

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   14 lipca 2020 16:01

Obwód wyborczy nr 9 w Oświęcimiu zwyciężył w akcji „Plac zabaw za frekwencję”, ogłoszonej przez miejski samorząd przed drugą turą wyborów prezydenckich.

Obwód mieści się w Niepublicznym Przedszkolu „Jedyneczka” przy ulicy Kościeleckiej. Frekwencja wyniosła w nim 77,15 procent, podczas gdy w całym mieście 69,26 procent.

„Dziękuję mieszkańcom za tak liczny udział w wyborach prezydenckich. Zagłosowało prawie 70 procent oświęcimian. Można powiedzieć, że jest to chyba najwyższa od 30. lat frekwencja wyborcza w naszym mieście, od kiedy wybieramy w wolnych wyborach swoich przedstawicieli. Ogromne podziękowania. To jest święto demokracji, z którego powinniśmy korzystać i cieszę się bardzo, że wykorzystaliśmy tę możliwość” – komentuje Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

Nagroda za największa frekwencję są zabawki plenerowe, które doposażą plac zabaw przy domach jednorodzinnych przy ulicy Ceglanej.

„Przeznaczymy na to 20 tysięcy złotych. Wspólnie z mieszkańcami i Radą Osiedla Stare Stawy ustalimy, co trzeba będzie zakupić” – mówi włodarz miasta.

Ogólnopolska frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich wyniosła 68,18 procent.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa