PiS: To był bojkot chęci oddania hołdu Janowi Pawłowi II

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   20 maja 2020 14:23

Brak kworum na sesji nadzwyczajnej w dniu 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II radni PiS nazywają bojkotem inicjatywy oddania hołdu papieżowi Polakowi.

Przypomnijmy, że 13 maja do biura Rady Miasta Oświęcimia wpłynął wniosek klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości o zwołanie nadzwyczajnej sesji rady 18 maja, w 100. rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II.

Przedmiotem sesji miała być przygotowana przez radnych prawicy rezolucja w sprawie budowy w Oświęcimiu pomnika polskiego papieża. Piotr Hertig, przewodniczący rady sesję zwołał, ale ta ze względu na brak kworum nie miała mocy do podejmowania prawomocnych uchwał.

„W dniu 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II radni Platformy Obywatelskiej i komitetu Pana Janusza Chwieruta zbojkotowali nadzwyczajną sesję, podczas której chcieliśmy oddać hołd Wielkiemu Polakowi. Pan Prezydent Janusz Chwierut i Platforma Obywatelska pokazała prawdziwą twarz. Ten dzień i brak oddania hołdu dla Papieża Polaka – Orędownika Pokoju z pewnością zapisze się w historii Oświęcimia – Miasta Pokoju” – napisał w e-mailu do mediów radny Jakub Przewoźnik.

Radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli wczoraj kolejny projekt uchwały w sprawie rezolucji na sesję 27 maja.

Zobacz również:

Radni PiS chcą budowy pomnika Jana Pawła II

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa