PiS chce wsparcia Oświęcimia dla służb ze wschodniej granicy

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   25 listopada 2021 11:54

Oświęcimscy radni Prawa i Sprawiedliwości chcą, by miasto wsparło żołnierzy i służby mundurowe stacjonujące na granicy polsko-białoruskiej.

Napisali w tej sprawie list do Janusza Chwieruta, prezydenta Oświęcimia i Piotra Hertiga, przewodniczącego miejskiej rady.

„Wszyscy z niepokojem śledzimy sytuację na granicy polsko-białoruskiej. Różni eksperci oraz media, niezależnie od ich sympatii politycznych, nie boją się opisując stan obecny, użyć słów takich jak: wojna hybrydowa, agresja. Niestety, w związku z tymi wydarzeniami tegoroczny czas świąt Bożego Narodzenia będzie dla wielu polskich rodzin okresem bardzo trudnym, Nasi żołnierze, policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej będą podczas tych wyjątkowych dni strzec nie tylko granic Naszej Ojczyzny, ale także wschodniej flanki NATO oraz zewnętrznej granicy Unii Europejskiej. Nie zapomnijmy o nich w tych dniach i spróbujmy ponad podziałami wyrazić słowa wdzięczności, solidarności i wsparcia” – napisali Krzysztof Kuczek, Stanisław Biernat, Bożena Godawa, Jakub Przewoźnik, Krystyna Dąbrowska i jeszcze jeden radny, jednak jego podpis na przesłanym do redakcji eFO liście jest obcięty.

Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą, by w okresie świąteczno-noworocznym na bilbordach przy drogach wjazdowych do Oświęcimia pojawiły się podziękowania i słowa wsparcia dla Wojska Polskiego i służb mundurowych stacjonujących na granicy z Białorusią.

Uważają, że nie może zabraknąć takiego wsparcia ze strony Oświęcimia – Miasta Pokoju i są przekonani, że zarówno prezydent Chwierut, przewodniczący Hertig, jak i wszyscy radni przychylą się do tego apelu, „popartego także przez wielu Mieszkańców Oświęcimia”. Radni nie piszą jednak w liście, ilu oświęcimian mają na myśli.

 

Komentarze
  • 25 listopada 2021 16:33

    Marek_Markowski

    szanowni radni powinni zajmować się swoim podwórkiem,nie dekoncentrować się na wielkiej polityce,praca mundurowych jest odpowiedzialna,jest to praca za która dostają wynagrodzenie,wkurza mnie gdy czytam peany pochwalne że jakiś mundurowy pomógł komuś na służbie,tak samo bym się wkurzył gdybym przeczytał jakis list pochwalny skierowany przez radnych pod adresem służb na granicy,zajmijcie się swoją praca,problemami mieszkańców!!!pozdrawiam

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .