Pirat drogowy stracił prawo jazdy

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   17 marca 2016 13:47

Szarżował przez główną ulicę swojej wsi. Jego wariacki rajd zakończyli policjanci. Najwidoczniej nie poczuwał się do winy, bo nie przyjął mandatu. Stanie za to przed sądem.

W środę późnym popołudniem funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu pełnili służbę w obszarze zabudowanym na ulicy Długiej w Polance Wielkiej. Mierzyli radarem prędkość przejeżdżających samochodów.

Mundurowi dostrzegli pędzącą mazdę. Jechała 105 km na godz. w miejscu, gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka”. Zatrzymali pirata drogowego, którym był miejscowy 21-latek. Zaproponowali mu mandat karny, którego wysokość w przypadku tego wykroczenia wynosi od 400 do 500 złotych.

Młody mężczyzna nie przyjął mandatu, więc funkcjonariusze sporządzili wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu. Na mocy obowiązujących od maja ubiegłego roku przepisów, odebrali mu też prawo jazdy. Kierowca odzyska je najwcześniej za trzy miesiące.

Komentarze
 • 17 marca 2016 15:35

  henryk

  A z jaka tolerancją pomiaru działają policyjny radar i prędkościomierz samochodu sprawcy wykroczenia?

 • 17 marca 2016 16:32

  haha

  Bardzo dobrze że łapią takich bez mózgów, szkoda tylko że kara taka mala bezmózga to chyba nic nie nauczy
  …..

 • 17 marca 2016 17:46

  Marianprawodrogowe

  Jeżeli podczas kontroli przekroczysz prędkość o 50 km na godzinę w terenie zabudowanym tracisz prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Muszą być jednak spełnione pewne warunki. Jednym z nich jest fakt ze mniemanie prawo jazdy masz przy sobie . Jeśli zgłosiło funkcjonariuszowi ze owy dokument zostawiłes w domu nic Ci nie odbiera. Po pewnym czasie przyjdzie list by owy dokument zwrócić. Wtedy piszesz skargę na urzędnika ze działa wbrew prawu gdyż myk w ustawie wyraźnie mówi ze prawo jazdy musi pozostać zatrzymane w momencie popełnienia wykroczenia . Sprawdzone DZIAŁA 🙂

  • 18 marca 2016 06:59

   ja

   Ale brednie. W momencie zatrzymania cofają uprawnienia do kierowania pojazdami. W domu możesz dokument, a nawet jego duplikat. Przy następnej kontroli pokażesz papier, ale system pokaże że nie masz uprawnień.

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .