Pirat drogowy bez uprawnień i kierowca na podwójnym gazie

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   25 czerwca 2021 15:18

Dwaj drogowi przestępcy wpadli w ręce oświęcimskiej drogówki. Jeden nie miał uprawnień do kierowania. Drugi prowadził pod wpływem alkoholu.

Policjanci pełnili służbę w Oświęcimiu w rejonie osiedla Chemików. Jadąc ulicą Ceglaną dostrzegli renault clio. Samochód w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km na godz. jechał o 21 km więcej.

Mundurowi zatrzymali kierowcę i przystąpili do kontroli drogowej. W jej trakcie wyszło na jaw, że39-letni mieszkaniec jednego z podoświęcimskich sołectw nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

Kolejny patrol pilnował bezpieczeństwa w ruchu drogowym w gminie Kęty. Policjanci, jadąc ulicą Oświęcimską w Nowej Wsi, dostrzegli skodę, której kierowca nie trzymał prostego toru jazdy. Alkosensor potwierdził, że siedzący za kierownicą 59-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego jest pijany. Alkosensor wykazał 0,69 promila alkoholu w wydychanym przez kierowcę powietrzu.

I temu mężczyźnie grozi kara do dwóch lat więzienia. Ponadto zakaz prowadzenia pojazdów i surowe konsekwencje karne.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzasz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .