Piraci drogowi tracą prawa jazdy za prędkość

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   29 listopada 2017

Trzej mężczyźni stracili w ostatnich dniach prawa jazdy za zbyt szybką jazdę. Odzyskają je dopiero po trzech miesiącach. Czwarty nie miał przy sobie dokumentu.

Cała czwórka piratów drogowych przekroczyła dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość o więcej niż 50 km na godz.

121 km na godz.

W Bulowicach na ulicy Bielskiej, w ciągu drogi krajowej nr 52, policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali do kontroli bmw. Samochód pędził 121 km na godz., a więc jego kierowca, 34-latek z Zachełmnej w powiecie suskim, przekroczył prędkość o 71 km na godz. Pewnie nie dostrzegł radiowozu, bo było późne popołudnie i zapadał zmierzch.

114 km na godz.

Kolejny pasjonat niebezpiecznej jazdy również wpadł na drodze krajowej, tym razem o numerze 44. Policyjny radar w rękach policjantów, stojących nocą na patrolu na ulicy Śląskiej w Babicach, pokazał w pewnym momencie 114 km na godz.

Niechlubny wynik należy do 25-latka z Oświęcimia, który prowadził volkswagena. Ponieważ było już po godzinie 23, kiedy dozwolona prędkość w obszarze zabudowanym wzrasta z 50 do 60 km na godz., sprawca wykroczenia przekroczył ją o 54 km na godz.

115 km na godz.

Kolejnego kierowcę policjanci zatrzymali na ulicy Kolbego w Oświęcimiu. Było niewiele przed godz. 23, więc obowiązywała jeszcze „pięćdziesiątka”. Tymczasem 22-latek z Hecznarowic sunął audi 115 km na godz., więc o 65 km za szybko.

Cała trójka straciła prawa jazdy, ale otrzymała też mandaty i punkty karne.

103 km na godz.

34-letniego mieszkańca Pisarzowic w audi, jadącym 103 km na godz., funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali rankiem na ulicy Ceglanej w Oświęcimiu. Przypomnieli, że jechał o 53 km za szybko.

Mundurowi postanowili nałożyć na mężczyznę mandat i punkty karne. Poinformowali go też o zatrzymaniu prawa jazdy. Kierowca oznajmił jednak, że mandatu nie przyjmuje, a prawa jazdy przy sobie nie ma.

Policjanci skierowali wniosek o ukaranie za wykroczenia do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu. Natomiast informacja o przekroczeniu prędkości trafiła do starostwa powiatowego, w którym 34-latek otrzymał prawo jazdy. Starosta wyda teraz decyzję o zatrzymaniu uprawnień do kierowania na trzy miesiące.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa