Piotrek Tarczyński, Lenin i Kirgistan – FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty,Turystyka  |   3 grudnia 2016 10:58

Najwyżej na świecie stojący monument Lenina mogli obejrzeć goście Piotrka Tarczyńskiego w Galerii Książki w Oświęcimiu. Upiór przeszłości był jednym z elementów opowieści dziennikarza i podróżnika po Kirgistanie.


– Środowe spotkanie miało dla mnie szczególny charakter, bo odbyło się tym razem w moim rodzinnym mieście. Wcześniej występowałem w innych miejscowościach – podsumowuje spotkanie Piotr Tarczyński. – Bardzo się cieszę, że przyszło tak wiele osób, że było tak dużo pytań dotyczących życia w Kirgistanie.

Mieszkający obecnie w Brzezince oświęcimianin odwiedził byłą radziecką republikę sześciokrotnie. Swoją prezentację z azjatyckiego kraju, gdzie wielu mieszkańców jeszcze tęskni za poprzednim systemem okrasił filmami i zdjęciami. Ujął w nich zarówno piękne krajobrazy, jak i codzienne życie Kirgizów. Te same fotografie bywalcy oświęcimskiej książnicy mogli oglądać na trwającej blisko miesiąc wystawie. Opowieść o Kirgistanie była jednocześnie finiszem tej wystawy.

– Po zakończeniu prelekcji długo jeszcze rozmawiałem z uczestnikami odpowiadając indywidualnie na kolejne zapytania – dodaje dziennikarz i podróżnik. – Dostałem też bardzo dużo informacji zwrotnych, że tak wystawa jak i spotkanie w oświęcimskiej bibliotece podobały się. To dla mnie najważniejsze.

Jeśli ktoś nie zdążył obejrzeć wystawy, a chciałby zapoznać się z niezwykłymi fotografiami w każdej chwili może wejść na prowadzoną przez Piotra Tarczyńskiego stronę internetową www.petersoon.pl, do której odwiedzin zachęcamy.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Masz postanowienia noworoczne?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .