Pijany uciekał samochodem i pieszo

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   13 października 2017

Blisko dwa promile alkoholu miał w organizmie 27-latek, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i uciekał samochodem przed radiowozem.

Nad ranem jeden z patroli patrolował osiedla Brzeszcz. Na ulicy Piłsudskiego policjanci dostrzegli volkswagena, który nie do końca trzymał się swojego pasa ruchu.

Mundurowi dali kierowcy znak do zatrzymania, jednak ten nie reagował i jechał dalej. Wówczas mundurowi włączyli sygnały uprzywilejowania i ruszyli za volkswagenem.

Prowadzący go mężczyzna widząc pościg skręcił w boczna drogę, porzucił samochód i wziął nogi za pas. Policjanci pobiegli za nim i dosyć szybko zatrzymali oraz obezwładnili uciekiniera.

27-letni brzeszczanin był pijany. Wydmuchał w alkomat 1,74 promil alkoholu. Następnie trafił do policyjnej celi.

Mężczyźnie za jazdę po pijanemu grozi kara do dwóch lat więzienia i konsekwencje finansowe w wysokości, co najmniej, pięciu tysięcy złotych.

„Ponadto, zgodnie z przepisami, które weszły w życie w czerwcu tego roku, odpowie również za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej, pomimo wydawanych przez policjantów poleceń. Za  ten czyn grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności” – informuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa