• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Pijany rowerzysta zderzył się z rowerzystką - FOTO

Reklama

Wstrząśnienia mózgu i ogólnych obrażeń ciała doznała jadąca rowerem elektrycznym kobieta, potrącona przez innego, pijanego rowerzystę.

Wypadek wydarzył się na ulicy Leśnej w Chełmku. Policjanci ustalili, że miejscowy 47-latek zderzył się z podróżującą jednośladem z napędem elektrycznym 55-letnią mieszkanką Mikołowa. Kobietą musiała zająć się ekipa pogotowia ratunkowego. Zespół ratownictwa medycznego (ZRM) przetransportował ją na badania i leczenie do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Rower

Jazda rowerem pod wpływem alkoholu skończyła się wypadkiem drogowym. Foty. Policja

 

Pijanemu rowerzyście za spowodowanie wypadku grozi kara do 4,5 roku więzienia. Z kolei za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu sprawca może dostać mandat w wysokości 2,5 tys. zł. Jeśli jednak policjanci zdecydują się skierować wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu, ten może orzec grzywnę do 30 tys. zł i zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych. Takim sądowym zakazem nie przejął się jednak 56-letni mieszkaniec gminy Zator, jadący jednośladem przez Palczowice. Mężczyznę dostrzegł dzielnicowy podczas obchodu rejonu służbowego. Policjant wiedział o nałożonej na rowerzystę karze, więc zatrzymał do kontroli i poinformował o kolejnych sankcjach. Złamanie orzeczenia sądowego jest bowiem przestępstwem zagrożonym karą więzienia do pięciu lat.