Pijany przemocowiec wyrzucony z domu

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   1 czerwca 2022 16:41
Udostępnij

Policjanci interweniowali w domu, gdzie doszło do awantury. Okazało się, że 40-letni mężczyzna od kilku tygodni znęcał się nad swoją żoną i teściową.

Operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej, którą wszczął 40-letni mieszkaniec gminy Kęty. Wysłał na miejsce patrol z kęckiego komisariatu.

Policjanci pod wskazanym adresem zastali 36-letnią żonę agresora i jej 67-letnią matkę. Z relacji kobiet wynikało, że mężczyzna stosuje wobec nich przemoc fizyczną i psychiczną.

Mundurowi zatrzymali przemocowca i przewieźli go do Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu. Badania stanu trzeźwości wykazało 2,8 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze sporządzili Niebieską kartę i przekazali sprawę kryminalnym.

Ci w ciągu kilkunastu godzin zebrali dowody świadczące o tym, że 40-latek tygodni znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną i teściową. Najczęściej będąc pod wpływem alkoholu.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu przedstawił mężczyźnie zarzut tożsamy z ustaleniami kryminalnych. Zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny i wydał mu nakaz natychmiastowego opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

„Po opuszczeniu prokuratury podejrzany w asyście policjantów pojechał do miejsca zamieszkania, z którego zabrał rzeczy osobiste, po czym opuścił dom. Funkcjonariusze poinformowali go o miejscach, w których może znaleźć schronienie. Pouczyli go, że naruszenie prokuratorskiego nakazu i zakazów może skończyć się osadzeniem w areszcie śledczym” – informuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa KPP.

Za znęcanie się nad rodziną grozi kara do pięciu lat więzienia.

Nie czekaj. Przerwij przemoc

Policjanci apelują, aby osoby pokrzywdzone przerwały łańcuch przemocy jak najszybciej. Pomocą służy wiele instytucji należy tylko zacząć działać. Swój apel o przerwanie przemocy kierują  również do osób, które są jej świadkami. Najczęściej są to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym.

Jesteś osobą pokrzywdzoną uzyskasz wsparcie i pomoc

Osoby pokrzywdzone przemocą oraz znajdujące się w różnych trudnych sytuacjach kryzysowych wsparcie i pomoc uzyskają w Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu znajdującym się przy ulicy Dąbrowskiego 139. Z pracownikami ośrodka można kontaktować się osobiście, telefonicznie lub mailowo: telefon stacjonarny 33 476 01 03, telefon komórkowy 510 374 573, adres e-mail: wsparcie@akcja.pl

Masz problem z opanowaniem agresji?
Sprawca przemocy może zmienić swoje życie zanim trafi do zakładu karnego. Jeśli potrzebuje  do tego porady specjalisty może zgłosić się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu,  w którym prowadzone są programy dla osób mających problem z opanowaniem  agresywnego zachowania wobec innych.

 

Najnowsze realizacje wideo