Reklama
4 maja 2026, poniedziałek
Pijany mężczyzna w środku miasta strzelał z wiatrówki
- Redakcja eFO
- 14 listopada 2023
- 12:53
Reklama
Mieszkańca Oświęcimia zaniepokoił mężczyzna, który na placu Pokoju strzelał z pistoletu na kulki. Okazało się, że to wiatrówka na metalowe śruty.
Zgłaszający zadzwonił pod numer alarmowy 112 i przekazał informację o strzelającym. Opisał go i powiedział, w którym kierunku idzie.
Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu wysłał na interwencję dzielnicowych, którzy byli najbliżej. Policjanci zlokalizowali i zatrzymali strzelca. Był nim 52-letni mieszkaniec gminy Oświęcim.
Mężczyzna miał przy sobie wiatrówkę na metalowe śruty, zasilaną nabojem z dwutlenkiem węgla, i pojemnik z amunicją. Po zatrzymaniu trafił do komendy. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,4 promila alkoholu w organizmie.
Za narażenie życia i zdrowia ludzkiego oraz mienia grozi 52-latkowi kara do pięciu lat więzienia.
„Na podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie zasługuje mieszkaniec Oświęcimia, który zauważył niebezpieczeństwo i natychmiast powiadomił służby. Dzięki jego spostrzegawczości i rozsądkowi sprawca został szybko zatrzymany” - komentuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa oświęcimskiej policji.