Pijany kierowca z piwem w ręce

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   1 czerwca 2020 16:55

Mieszkaniec Oświęcimia zatrzymał pijanego seniora, który z piwem w ręce chwiejnym krokiem wsiadał do samochodu na jednej ze stacji paliw.

42-latek zobaczył, że do volkswagena polo wsiada wyraźnie nietrzeźwy starszy mężczyzna, który trzymał w ręce puszkę z piwem, zakupionym na stacji. Pijany kierowca chciał uruchomić samochód.

Wtedy do golfa podbiegł 42-letni oświęcimianin, który wyjął kluczyki ze stacyjki i zadzwonił na numer alarmowy, pilnując, by senior nie odszedł.

Po chwili na miejscy był już patrol policji, który przejął i zatrzymał pijanego kierowcę. Okazał się nim 71-letni mieszkanie gminy Oświęcim. Mężczyzna miał 1,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz grozi mu kara do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i poważne konsekwencje finansowe.

„Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje 42-letni mieszkaniec Oświęcimia, który widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zareagował, nie dopuszczając, by ten kontynuował jazdę” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa