Pijany kierowca w rowie, motocykliści na jezdni – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   12 maja 2020 11:02

W rowie zakończył się pijany rajd kierowcy volkswagena. Z kolei zderzenie motocykla z innym volkswagenem skutkowało jedynie potłuczeniami dwóch osób.

24-latek z gminy Brzeszcze jechał swoim samochodem przez Oświęcim. Na ulicy Konarskiego dostrzegł volkswagena, którego kierowca wykonywał dziwne manewry. Młody człowiek swoimi spostrzeżeniami podzielił się z policjantami.

Volkswagen pojechał w kierunku Rajska. Tam też oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu skierował policyjne patrole. Policjanci z jednego z nich dostrzegli opisywany samochód, który stał w rowie przy ulicy Legionów. Za kierownicą siedział kompletnie pijany 44-latek z Oświęcimia. Badanie wykazało 2,5 promila alkoholu w wydychanym przez kierowcę powietrzu.

Mężczyźnie, który podczas pijanego rajdu ostatecznie stracił panowanie nad kierownica, grozi kara do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i dotkliwe konsekwencje finansowe.

„Na wyróżnienie i podziękowania zasługuje mieszkaniec gminy Brzeszcze, który powiadomił o zagrożeniu, które stwarzał nietrzeźwy kierowca. Dzięki jego zgłoszeniu policjanci błyskawicznie dotarli na miejsce i zatrzymali drogowego przestępcę” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Z kolei na skrzyżowaniu ulic Legionów i Chodniki doszło do kolizji drogowej z udziałem volkswagena i motocykla suzuki. 25-letni motocyklista z powiatu chrzanowskiego uderzył w bok jadącego przed nim i skręcającego w lewo samochodu. Kierujący motocyklem i jego pasażerka w wyniku zderzenia przewrócili się na jezdnię. Szczęśliwie skończyło się jedynie na niegroźnych potłuczeniach.

Motocyklista otrzymał mandat i punkty karne.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa