Pijany kierowca szkolnego autobusu wiózł 30 dzieci

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   24 września 2021 12:27

Wczoraj w Babicach policjanci podczas akcji „Bezpieczna droga do szkoły” zatrzymali pijanego kierowcę autobusu szkolnego. Miał 1,6 promila.

Gdy autobus z 30- dziećmi na pokładzie zatrzymał się przy Szkole Podstawowej w Babicach, do kierowcy podeszli policjanci z oświęcimskiej drogówki. Postanowili dokonać rutynowej kontroli w ramach policyjnej akcji prowadzonej w całym kraju.

Okazało się, że 51-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego jest pijany. Alkosensor pokazał 1,6 promila alkoholu w wydychanym przez kierowcę powietrzu.

Mężczyzna trafił do Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Stracił już prawo jazdy, co dla zawodowego kierowcy jest równoznaczne z utratą pracy w tym zawodzie.

Za jazdę po pijanemu 51-latkowi grozi kara do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna i nawiązka na Fundusz Sprawiedliwości.

Kolejne trzy lata za kratkami mężczyzna może spędzić za narażenie życia i zdrowia przewożonych przez siebie uczniów.

Zobacz również:

Przewoźnik nie może badać stanu trzeźwości kierowców

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .