Pijany kierowca autobusu wiózł kilkunastu pasażerów

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   14 października 2021 17:21

Prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca autobusu wiozącego pasażerów na trasie Osiek – Oświęcim. Usłyszał dwa zarzuty.

O zdarzeniu z minionego wtorku policja poinformowała dzisiaj. Przedwczoraj policjanci z powiatowej drogówki skontrolowali autobus, który zatrzymał się na przystanku przy ulicy Olszewskiego w Oświęcimiu.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 62-letniego kierowcy, który miał na pokładzie kilkunastu pasażerów, w tym młodzież szkolną. Badanie wykazało 0,8 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

62-latek trafił do celi w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu. W środę stanął przed obliczem prokuratora. Ten przedstawił mu zarzuty kierowania pod wpływem alkoholu i narażenia życia oraz zdrowia pasażerów.

Za pierwsze z przestępstw kierowcy grozi kara do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat i konsekwencje finansowe. Drugi występek jest zagrożony karą do trzech lat pozbawienia wolności.

Zobacz również:

Pijany kierowca szkolnego autobusu wiózł 30 dzieci

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .