Pijani rodzice zajmowali się dziećmi

Redakcja eFO  |   Fakty  |   6 stycznia 2021 15:44

Matka i ojciec z Oświęcimia mieli kolejno ponad 2 i prawie 3 promile. Matka z Przeciszowa wydmuchała 3,5 promila. Pijani rodzice „opiekowali” się dziećmi.

Policjanci z patrolówki otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który nad ranem zakłócał ciszę nocną siedząc na ławce przed jednym z bloków na osiedlu Chemików w Oświęcimiu.

Gdy mundurowi dotarli we wskazane miejsce, napotkali 31-letniego pijanego mieszkańca bloku, który krzyczał w niebogłosy. Wylegitymowali mężczyznę i odprowadzili go do mieszkania.

Drzwi otworzyła pijana kobieta. Funkcjonariusze zorientowali się, że w domu nie jest sama. Pod jej wątpliwą opieką znajdowały się dzieci w wieku 2 i 7 lat oraz 2-miesięczny niemowlak.

„Policjanci powiadomili 25-latkę i jej męża, że znajdując się w stanie nietrzeźwości w sposób nieprawidłowy sprawowali opiekę, co mogło realnie zagrozić życiu lub zdrowiu tak małych dzieci” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Badanie stanu trzeźwości rodziców wykazało 2,2 promila alkoholu w organizmie kobiety i 2,7 w powietrzu wydychanym przez mężczyznę.

Dzieci znajdujące się w mieszkaniu policjanci przekazali pod opiekę rodziny.

Do kolejnego zdarzenia doszło w Przeciszowie. Asystentka rodziny z miejscowego ośrodka pomocy społecznej przyszła odwiedzić swoich podopiecznych. W domu znajdowała się 9-letnia dziewczynka i jej mocno matka. Pracownica socjalna wezwała policjantów z Komisariatu Policji w Zatorze.

Funkcjonariusze przebadali kobietę alkosensorem, który pokazał aż 3,5 promila w wydychanym powietrzu. Następnie przekazali jej córkę pod opiekę krewnych.

W obu przypadkach policjanci wszczęli postępowania karne. Ponadto o interwencjach dowie się wydział rodzinny i nieletnich Sądu Rejonowego w Oświęcimiu, który rozpozna sytuacje w rodzinach i podejmie dalsze decyzje opiekuńcze.

Rodzicom z Oświęcimia i matce z Przeciszowa grozi kara do 5 lat więzienia.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .