Pijani rodzice z trójką małych dzieci

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   5 stycznia 2016 10:02

Nietrzeźwych rodziców trójki dzieci zastał pracownik socjalny w jednym z mieszkań w Chełmku. Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem. Sprawą zajęły się już policja i sąd rodzinny.

Pracownik socjalny w ramach swoich obowiązków odwiedził mieszkanie, które zajmują 29-letni mężczyzna i jego o rok starsza konkubina. W domu był dziewięciomiesięczny niemowlak i dzieci w wieku dwóch i trzech lat.

– Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące rodziców, którzy znajdują się pod wpływem alkoholu, a mają pod opieką swoje małoletnie dzieci – relacjonuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Chełmku natychmiast pojechali pod wskazany adres. Poddali mężczyznę i kobietę badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. 29-latek wydmuchał 0,90 promila, a 30-latka 1,42 promil alkoholu.

Mundurowi odnaleźli mieszkających niedaleko krewnych jednego z rodziców. Dzieci oddali pod ich opiekę.

Wobec nieodpowiedzialnych „opiekunów” policjanci wszczęli dochodzenie. Zarzuty, które usłyszą podejrzani, dotyczą narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia małoletnich, nad którymi mieli obowiązek opieki. Grozi im kara do pięciu lat więzienia.

To jednak nie wszystkie konsekwencje. Sprawą zajmuje się też Sąd Rodzinny w Oświęcimiu, który może ograniczyć władzę rodzicielską lub jej pozbawić.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa