Pijani rodzice i sześciotygodniowe niemowlę

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   7 września 2016 11:49

Po ponad półtora promila alkoholu mieli rodzice, zajmujący się swoim sześciotygodniowym dzieckiem. W mieszkaniu nie było nikogo innego, kto w trzeźwy sposób mógłby się opiekować niemowlakiem.

W mieszkaniu bloku na osiedlu Zasole wybuchła awantura. Jej dźwięki zaniepokoiły sąsiadów, którzy wezwali policję. Po chwili na miejscu był już patrol interwencyjny.

Policjanci zastali w mieszkaniu 40-letniego mieszkańca Oświęcimia, jego o dwa lata młodsza konkubinę i ich malutkie dziecko. Od rodziców czuć było wyraźny zapach alkoholu. Poddano ich badaniu na zawartość używki w organizmie. Mężczyzna wydmuchał 1,7 promil alkoholu, a kobieta 1,61.

Funkcjonariusze przekazali malucha pod opiekę babci. A wobec nieodpowiedzialnych rodziców wszczęli postępowanie karne. Za narażenie życia i zdrowia dziecka grozi kara do pięciu lat więzienia.

– Bardzo dziękujemy osobom, które słysząc poważną awanturę domową reagują i powiadamiają służby. Takie zachowanie ma przede wszystkim na celu przeciwdziałanie tragedii, do której mogłoby dojść w rodzinie – mówi aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

– W tym przypadku zgłoszenie dało policjantom możliwość sprawdzenia sytuacji dzieci, wobec których  możliwe jest wcześniejsze podjęcie skutecznych działań opiekuńczych – dodaje.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa