Pijani nastolatkowie biegali po dachach

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   16 października 2020 13:17

16-latek i 19-latek biegali po dachach kamienic. Byli pijani. Każdy z nich miał w wydychanym powietrzu 1,5 promila alkoholu. Zatrzymali ich policjanci.

W środku nocy oficer dyżurny Komisariatu Policji w Kętach otrzymał zgłoszenia od dwóch mieszkańców kamienic w Rynku o dziwnych odgłosach dochodzących z dachu. Zgłaszający sugerowali, że ktoś biega po dachu.

“Policjanci natychmiast ruszyli we wskazane miejsce, gdzie podczas obserwacji kamienic zauważyli, dwóch mężczyzn. Jeden wspinał się na dach niższego budynku, natomiast drugi właśnie z dachu zeskoczył, lecz widząc mundurowych zaczął uciekać. Jeden z funkcjonariuszy ściągnął na dół mężczyznę, który  usiłował się wspiąć na dach, a drugi podczas pościgu  zatrzymał uciekiniera” – relacjonuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Nastolatkowie trafili do komisariatu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że obaj mieli po półtora promila. Dodatkowo podczas przeszukania policjanci znaleźli przy młodzieńcach marihuanę i szklane lufki do jej palenia. Okazało się, że 16-latek i jego o trzy lata starszy kolega właśnie na dachu zamierzali wypalić „maryhę”.

19-latka mundurowi zatrzymali i przewieźli do oświęcimskiej komendy policji. Mężczyzna za posiadanie narkotyków i zniszczenie mienia stanie przed wydziałem karnym sądu rejonowego. 16-latka z komisariatu odebrali rodzice. O jego dalszym losie zdecyduje sąd dla nieletnich.

„Na podziękowania za szybką reakcję zasługują mieszkańcy Kęt, którzy powiadomili policję. Dzięki ich zgłoszeniu policjanci w porę przerwali karygodny wybryk młodych ludzi, który mógł mieć tragiczne konsekwencje” – komentuje policjantka.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa