Pijana „opieka” nad dziećmi. Maluchy trafiły do babci

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   4 kwietnia 2018 11:29

Sześcioletnie dziecko i ośmiomiesięczny niemowlak przebywali pod wątpliwą opieką pijanych rodziców. Policjanci przekazali dzieci trzeźwej babci.

O godzinie 1.15 oficer dyżurny Komisariatu Policji w Kętach otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Dotyczyło awantury w jednym z domów przy ulicy Klasztornej.

Pod wskazany adres natychmiast pojechał patrol prewencji. Policjanci zastali w domu 25-letnią kobietę, jej 37-letniego partnera oraz sześcioletnie dziecko i ośmiomiesięcznego niemowlaka.

Dorośli byli pijani. Alkosensor wskazał 2,31 promile alkoholu w organizmie mężczyzny i 0,84 promila w powietrzu wydychanym przez matkę maluchów.

Policjanci zadbali o odpowiednią opiekę nad dziećmi. Szczęśliwie mogli przekazać je trzeźwej babci.

Kęccy policjanci przesłuchają 25-latke i jej partnera. Jeśli zbiorą dowody, że w zaistniałej sytuacji doszło do bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia lub zdrowia, przedstawią im zarzut z artykułu 160 „Kodeksu karnego”. ten przewiduje karę od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

Z „Kodeksu karnego”:
Art. 160. § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Obserwuj eFO na Instagramie:

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa