Pijana matka zajmowała się małymi dziećmi

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   18 listopada 2021 16:12

1,7 promila alkoholu w organizmie miała 26-letnia mieszkanka Oświęcimia, zajmująca się dziećmi w wieku trzech lat i pięciu miesięcy.

O tym, że trzyletni chłopczyk i jego młodsza siostra znajdują się pod wątpliwą opieką pijanej matki, operatora numeru alarmowego 112 powiadomiła anonimowa osoba.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu do mieszkania bloku na osiedlu Chemików wysłał mundurowych z wydziału prewencji. Po wejściu do środka policjanci dostrzegli bałagan. Wśród porozrzucanych rzeczy znaleźli puste butelki i puszki po alkoholu.

„W związku z ujawnionym zaniedbaniem opiekuńczym, które mogło zagrozić życiu i zdrowiu tak małych dzieci, policjanci o zdarzeniu powiadomili sędziego wydziału rodzinnego i nieletnich Sądu Rejonowego w Oświęcimiu” – informuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Decyzją sądu dzieci trafiły do domu dziecka.

26-latce grozi kara do pięciu lat więzienia. Ponadto, w związku z podejrzeniem, że zaniedbanie, którego dopuściła się kobieta, może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu, policjanci sporządzili wniosek do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Oświęcimiu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz nos sylwestrową?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .