Piętrusek w Chabówce – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   23 sierpnia 2017 17:36

Miłośnicy kolejnictwa z Oświęcimskiego Klubu Modelarzy Kolejowych „Piętrusek” czynnie uczestniczyli w dwudniowej „Parowozjadzie w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce.

Do obejrzenia były parowozy, ale także lokomotywy spalinowe i elektryczne. Nie brakowało wagonów wyprodukowanych przed kilkudziesięcioma laty. Dwie z lokomotyw przyjechały do Chabówki z Wolsztyna i podążały przez Oświęcim. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Wielka atrakcją „Parowozjady” był przywieziony do Chabówki przez „Piętruska” symulator jazdy lokomotywy ET41, budowany przez
Norberta Starościka z Brzeszcz.

– Symulator zainteresowaniem wśród odwiedzających na równi konkurował z pięknymi parowozami defilującymi w pobliżu – mówi Grzegorz Moc, jeden z uczestników imprezy i jednocześnie maszynista, krajan konstruktora.

Aktualnie ekipa „Pietruska” przygotowuje się do wyjazdu na prestiżową wystawę towarzyszącą Międzynarodowym Targom Kolejowym Trako w Gdańsku, drugiej co do liczby wystawców imprezie kolejowej na świecie.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jak oceniasz ofertę kulturalną powiatu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .