Piesi pod szczególnym nadzorem drogówki

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   13 lutego 2018

Policjanci z oświęcimskiej drogówki kolejny raz przeprowadzili akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, która jest skierowana do pieszych.

Funkcjonariusze bowiem nie tylko reagują na wykroczenia i przestępstwa drogowe, ale prowadzą różnego rodzaju działania i akcje prewencyjne.

Mundurowi w białych czapkach pojawiali się w miejscach szczególnie uczęszczanych przez pieszych. Interweniowali w związku z 34 wykroczeniami. Cztery popełnili kierowcy, a pozostałe najmniej chronieni użytkownicy dróg.

Dla 23 osób, w tym kierowców, interwencja policji zakończyła się mandatami karnymi. Kolejnych 11 policjanci potraktowali łagodnie, stosując pouczenia.

Policja apeluje do pieszych o szczególną ostrożność na drogach, zwłaszcza podczas przechodzenia przez jezdnię. Radzi też, by nosić elementy odblaskowe także w przypadkach, kiedy nie jest to obowiązkowe.

„Powyższe zasady regularnie przypominajmy dzieciom i kontrolujmy ich zachowanie na drodze” – mówi aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji Oświęcimiu.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa