Pierwsze poidełko w Oświęcimiu – FILM, FOTO

1 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   17 lipca 2019 14:03

Na placu Pokoju powstało pierwsze poidełko w Oświęcimiu. Kolejne staną na Rynku Głównym i w parku na Zasolu. To jednak jeszcze nie koniec.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu od dawna zachęca do picia dostarczanej przez nie wody prosto z kranu. Co więcej, 20 września oficjalnie rozpocznie rok promocji „Picia wody prosto z kranu”.

Specjalne poidełka, dzięki którym będzie można zaspokoić pragnienie nie tylko w upalne dni, są częścią promocji akcji oświęcimskich wodociągów.

„Poidełko na placu Pokoju już funkcjonuje. Dwa następne pojawią się w ciągu dwóch tygodni” – mówi Bartłomiej Dubiel z PWiK w Oświęcimiu.

Dystrybutory wody pitnej znamy głównie z amerykańskich filmów. Tam jednak pojawiają się przede wszystkim w obiektach użyteczności publicznej. Pytamy o to przedstawiciela wodociągów.

„W nadchodzącym roku szkolnym poidełka z wodą zdatną do picia pojawią się we wszystkich szkołach podstawowych w Oświęcimiu. W kolejnym roku szkolnym będą z nich mogły korzystać dzieci ze szkół w gminie Oświęcim” – zapewnia Bartłomiej Dubiel.

Kazimierz Homa, prezes PWiK w Oświęcimiu zapewnia, że spółka nie poprzestanie na instalacji źródełek tylko i wyłącznie w szkołach.

„Podobnie, jak nie chcemy poprzestać tylko na trzech poidełkach zewnętrznych w mieście. Mamy nadzieję, że mieszkańcy do nich przywykną i będą oczekiwać kolejnych” – mówi Faktom Oświęcim Kazimierz Homa.

Prezes podkreśla, że poidełka są tylko częścią szeroko zakrojonej akcji promującej picie wody prosto z kranu, którą spółka zamierza prowadzić także po zakończeniu roku, poświęconego tej idei.

„Będziemy chcieli stawiać poidełka także w obiektach, z których korzysta dużo osób. Być może w Oświęcimskim Centrum Kultury, być może w Galerii Książki. Decyzje zapadną w przyszłości” – dodaje prezes Homa.

 

Komentarze
  • 18 lipca 2019 23:13

    hotin

    Pierwszymi którzy tę wodę piją w celach reklamowych powinni być Homa albo Chwierut. Czy warto ryzykować dla propagandy zdrowie naszych najmłodszych?

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa