Pierwsza kobieta na czele Rady Gminy Oświęcim – FILM

0 Paweł Wodniak  |   Fakty,Wybory  |   20 listopada 2018

Bernardyna Bryzek objęła dzisiaj stanowisko przewodniczącej Rady Gminy Oświęcim. Stosunkiem głosów 9-5 wygrała w głosowaniu z radnym Zbigniewem Krzemieniem.

Radni Rady Gminy Oświęcim złożyli uroczyste ślubowanie w Domu Ludowym w Grojcu. W pierwszej sesji nowej kadencji uczestniczyło 14 rajców piętnastoosobowej rady. Obecny na sesji Mirosław Smolarek, wójt-elekt gminy Oświęcim, w związku z wygraną w wyborach na sternika samorządu złożył rezygnację z mandatu radnego.

Radna Bernardyna Bryzek jest pierwszą kobietą na stanowisku przewodniczącego rady gminy.

„Jest dla mnie bardzo deprymujące. Przez dwie kadencje obserwowałam pracę przewodniczącego i Piotr Śreniawski (były przewodniczący – przyp. aut.) naprawdę wysoko zawiesił poprzeczkę. Będę się starała być tak spokojna, wyważona i zrównoważona, jak on” – mówi Faktom Oświęcim Bernardyna Bryzek kilka minut po wynikach głosowania.

Pytamy przewodniczącą, jaka to będzie kadencja?

„Myślę, że to będzie spokojna kadencja. Emocje już chyba opadły po poprzedniej kadencji. Mam na celu zatarcie jakichkolwiek różnic, jeżeli takowe byłyby w radzie. Wiadomo, że zawsze będą różnice zdań, bo istnieją konflikty interesów i nigdy w budżecie nie ma tyle pieniędzy, żeby wykonać wszystkie inwestycje, zgłaszane przez radnych” – dodaje przewodnicząca.

„Będziemy na pewno bardzo szeroko patrzeć na proponowane zadania, nie tylko przez pryzmat własnych sołectw. Muszą mieć uzasadnienie ekonomiczne i społeczne. Zdaję sobie sprawę, że istnieją różnice pomiędzy sołectwami i zapewniam, że będziemy dbać także o te najmniejsze, które nie zawsze mają siłę przebicia” – zapewnia na koniec rozmowy z eFO Bernardyna Bryzek.

W chwili powstawania tego tekstu nowa rada wybierała wiceprzewodniczących rady. O wynikach tych wyborów napiszemy wkrótce.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . .Archiwa