Pierwszą debatę prezydencką eFO mamy za sobą – FILM, FOTO

Jola Wodniak i Paweł Wodniak  |   Fakty,Wybory  |   11 października 2018 12:06

Wczoraj Fakty Oświęcim przeprowadziły pierwszą debatę prezydencką w Oświęcimiu. Wzięło w niej udział czworo kandydatów na urząd sternika miasta.

Przed debatą Faktów Oświęcim kandydaci losowali kolejność miejsc, na których zasiedli, ciągnąć losy z kapelusza. I tak kolejno swoje miejsca zajęli Zbigniew Starzec z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość, Janusz Chwierut z Komitetu Wyborczego Wyborców Janusza Chwieruta Koalicja Obywatelska, Ewa Momot z Komitetu Wyborczego Wyborców Koalicja Obywatelsko-Samorządowa KOS2018 i Agata Wiśniowska z Komitetu Wyborczego Wyborców Miasto Oświęcim Praca i Rozwój.

Salę kameralną Oświęcimskiego Centrum Kultury wypełniło ponad 200 mieszkańców, zainteresowanych, co kandydaci mają do powiedzenia głównie w tematyce transportu, komunikacji, bezpieczeństwa, polityki społecznej i mieszkaniowej oraz spraw ochrony zdrowia.

Na kolejną część debaty eFO zapraszamy w środę 17 października o godzinie 18 do OCK. Na pytania do kandydatów czekamy pod adresem wybory@faktyoswiecim.pl Prosimy o przesyłanie pytań, dotyczących kwestii: sportu i rekreacji, edukacji, ekologii, oferty miasta dla turystów, ale też dla inwestorów.

 

 

Komentarze
 • 11 października 2018 12:31

  dudek

  I kto jest liderem tej debaty?

 • 11 października 2018 14:12

  MieszkaniecMiasta

  Liderem tej debaty bezsprzecznie jest Janusz Chwierut. Merytorycznie, elegancko, z ciekawym pomysłem na miasto. Nr 2 jest Ewa Momot. Choć na prezydenta miasta się nie nadaje, bardziej na zastępce lub dyrektora powiatowego szpitala albo ZLA. Nr 3 Agata Wiśniowska – ciepła osoba, jednak nie ma pomysłu na rządzenie. Nr 4 Zbigniew Starzec – od początku atakujący Chwieruta. Brak pomysłu na miasto i jego rozwój. W każdej wypowiedzi odnosił się do Chwieruta i nie przedstawił żadnych konkretów dla miasta. Poza tym obrażający kobiety/kandydatki zwracając się do nich jak do przedmiotów (kobiety są czymś). Na koniec stwierdził, że kobieta jest dobrym buforem między dwoma mężczyznami… Żal…

 • 11 października 2018 14:46

  kazimierz 01

  Pani Agata Wiśniowska, żenada. Brak absolutnie jakiejkolwiek wiedzy merytorycznej. Po prostu wstyd. Że też jakiś Józek nie przygotował ?

  • 11 października 2018 22:58

   Anna___

   Widać, że Pana Kazimierza strasznie zazdrość zżera, skoro się tak emocjonalnie wypowiada o Pani Agacie. Wg mnie prosto, kulturalnie i na temat, bez pustych uszczypliwości do pozostałych kandydatów. Ona i Chwierut wypowiadali się najlepiej

 • 12 października 2018 19:27

  kazimierz 01

  Anno chwali się kobieca solidarność, nie mniej jednak jak było widzieli wszyscy. Pani Agata może sprawdzi się jednak na innym stanowisku. Na razie jednak reprezentowanie i kierowanie takim miastem jak Oświęcim to z wysokie progi. Anno bądź szczera wobec koleżanki.

  • 13 października 2018 15:00

   Anna___

   Drogi Kazimierzu (skoro przeszedłeś już na „ty”), stwierdzenie „jak było wszyscy widzieli” nie jest prawdą, chociażby dlatego, że ja mam odmienne zdanie. Poza tym, negatywny komentarz na temat Wiśniowskiej widzę tylko od Ciebie. Poza tym, w sondażu internetowym ma ona dużo więcej zwolenników niż przeciwników. Poza tym kierowała ona już gminą ościenną- podobne progi ;)Ja w żadnym wypadku w swoich preferencjach politycznych/ samorządowych nie kieruję się kobiecą solidarnością. Domniemam, że z przyczyn osobistych lub zawodowych nie jesteś zwolennikiem pani Agaty, szczególnie widać to po stwierdzeniu przez Ciebie „Że też jakiś Józek nie przygotował”. To nie ma nic wspólnego z debatą 😉, a twoja opinia nie jest merytoryczna, bo nie podpierasz jej żadnymi argumentami. Ja bardzo doceniam ją (z drugiej debaty w radio Kraków) za podniesienie kwestii ogromnego i zapomnianego problemu braku żłobków. W trakcie układania odpowiedzi dla Ciebie postanowiłam również, ze dwóch swoich typów, wybrać właśnie Wiśniowską, więc paradoksalnie pomogłeś mi się zdecydować, dlatego ja i moi najbliżsi zagłosujemy na P. Agatę, więc + 3 głosy dla niej.
   Tobie Kazimierzu, również życzę satysfakcjonującego dla Ciebie wyboru i na tym etapie proponuję zakończyć dyskusję. Pozdrawiam

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa