Pielgrzymki i Tour de Pologne – uwaga na drogach

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   6 sierpnia 2018 19:13

We wtorek kierowcy jadący przez Oświęcim i okolice nie będą mieli łatwego zadania. Drogę utrudnią im pielgrzymki i Tour de Pologne.

35. Piesza Pielgrzymka Oświęcimska na Jasną Górę wyruszy sprzed kościoła św. Maksymiliana w Oświęcimiu po godzinie 8. Pątnicy pójdą ulicami Tysiąclecia, Dąbrowskiego, Konarskiego, Nideckiego i Konopnickiej w kierunku Broszkowic i Bobrka.

Także we wtorkowy poranek wyruszy w dalszą drogę bielska pielgrzymka. Pielgrzymi po pierwszym noclegu pójdą sprzed kościoła św. Józefa w stronę osiedla Błonie. Grupy pielgrzymkowe powinny opuścić powiat oświęcimski w godzinach przedpołudniowych.

Utrudnienia na drogach powiatu spowoduje także przejazd kolarzy, walczących o sportowe trofea w ramach 75. Tour de Pologne UCI World Tour 2018. 7 sierpnia wyścig wyruszy z Jaworzna, a zakończy się w Szczyrku. Przez nasz powiat przejedzie dwukrotnie.

Kolarze pojadą od strony Chełmu Śląskiego. Około godziny 12.45 przez most Galicyjski dotrą do Chełmka. Trasa prowadzi dalej ulicą Oświęcimską w Gorzowie, ulicą Krakowską w Broszkowicach, ulicami Konopnickiej, Powstańców Śląskich, Wyzwolenia i Kolbego w Oświęcimiu. W Rajsku wyścig skręci w ulicę Wilamowicką i przejedzie przez Wilczkowice, Skidziń i Zasole.

Następnie kolarze przejadą przez Zasole Bielańskie i Hecznarowice, by ulicami Kolbego i Partyzantów skierować się w stronę Kobiernic, ostatecznie opuszczając powiat oświęcimski.

Ruch na trasie przejazdu będzie całkowicie wstrzymany od godziny 12.30 do 13.40. Kierowcy powinni skorzystać z dróg alternatywnych.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa