Pedofil rozmawiał z dorosłą kobietą, sądząc, że to 12-latka

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   17 listopada 2021 14:13

Łowcy pedofili zatrzymali mężczyznę, który miał korespondować przez komunikator internetowy z dorosłą osobą podająca się za 12-latkę.

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia od łowców pojechali do domu 59-latka. Usłyszeli, że mieszkaniec podoświęcimskiej miejscowości usiłował nakłonić rozmówczynię do wykonywania tzw. innych czynności seksualnych i przesyłania mu swoich nagich zdjęć.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Policjanci zabezpieczyli też jego komputer, który zbada biegły sądowy.

„W trakcie prowadzonego postępowania funkcjonariusze wydziału kryminalnego oświęcimskiej komendy policji zebrali dowody świadczące o tym, że podejrzany wykorzystując popularny komunikator internetowy od miesiąca prowadził korespondencję o tematyce seksualnej z internautką podającą się 12-letnią dziewczynkę. Mężczyzna przesyłał jej też zdjęcia i filmy pornograficzne” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

59-latkowi grozi kara do dwóch lat więzienia.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jak oceniasz ofertę kulturalną powiatu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .