Pani Jola schudła 21 kg z pomocą dietetyka Projekt Zdrowie

Materiał sponsorowany  |   Fakty,Styl życia  |   15 lipca 2020 06:00

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad tym, czy warto wybrać się do dietetyka i zmienić swoje nawyki żywieniowe, jeśli podejmowane dotychczas próby odchudzania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, koniecznie przeczytaj wywiad z podopieczną Aleksandry Stańczyk – dietetyka z Centrum Dietetycznego Projekt Zdrowie w Oświęcimiu. 

Pani Jola, bohaterka metamorfozy, długo rozważała pójście po poradę do specjalisty z zakresu żywienia. Dzisiaj, po spektakularnym sukcesie jaki odniosła, jest przykładem na to, że chcieć, to móc.

METAMORFOZA PANI JOLI – 21 KG

Co zmotywowało Panią do zmian w zakresie odżywiania?

Głównym motywatorem była moja waga, a co za tym idzie – okropne samopoczucie. Nie mogłam patrzeć na siebie w lustrze. Ponadto, skoki ciśnienia, problemy z kręgosłupem, męczenie się podczas wychodzenia po schodach…

Mogłabym tak wyliczać w nieskończoność, ale to zrozumieją tylko osoby, które, tak jak ja, doprowadziły się do otyłości.

Czy wprowadzenie nowych nawyków żywieniowych sprawiło Pani trudność?

Największą trudność sprawiło mi nauczenie się wypijania około 2 litrów wody dziennie. Na początku myślałam, że Pani Ola chce mnie w niej utopić! Przed zmianą nawyków byłam raczej z tych osób „niepijących”, ale z perspektywy czasu wiem, że da się to zrobić bez problemu.

Drugim dyskomfortem były regularne posiłki i miałam wrażenie, że prawie cały czas muszę coś jeść. Dieta zazwyczaj kojarzy się z głodówką, a okazało się, że paradoksalnie żeby schudnąć, trzeba jeść.

Czy od początku wierzyła Pani w osiągnięcie sukcesu? Czy zdarzały się chwile zwątpienia?

Skłamałabym, że wierzyłam od początku. Do tej pory przerobiłam wszystkie możliwe sposoby na pozbycie się kilogramów: diety cud, tabletki odchudzające, wysiłek fizyczny – bezskutecznie. Teraz wiem, że po prostu źle się zabierałam do tego odchudzania.

Chwile zwątpienia pojawiają się co jakiś czas, na przykład przy okazji świąt lub wyjazdów, gdzie obawiam się, że przytyję. Jednak z zaleceniami od Pani Oli, nawet podczas takich wydarzeń, potrafiłam wrócić z niższą wagą.

 

 

Czy z perspektywy czasu uważa Pani, że decyzja o schudnięciu była słuszna?
Jak czuje się Pani w mniejszym rozmiarze?

Decyzja o rozpoczęciu akcji „odchudzanie” była jedną z słuszniejszych, jakie podjęłam w swoim życiu. Odpowiem krótko: słuszna? – TAK! , prosta? – TAK!, wykonalna? – JAK WIDAĆ! Jestem chudsza, lżejsza, zdrowsza, a w garderobie pojawiły się ubrania w mniejszym rozmiarze i w końcu mogę na siebie patrzeć w lustrze.

Jak najbliżsi z Pani otoczenia reagują na Pani metamorfozę?

Słyszę same pozytywne opinie. Czasami spore zdziwienie i podziw ze strony osób, z którymi dawno się nie widziałam. Miło słyszeć takie słowa. Dodatkowo, moja córka Zuza także zaczęła jeść ze mną nowe dania i muszę się przyznać, że wszystkie moje koleżanki są wciągnięte w system FIT. Uważam to za pozytywne szaleństwo.

Co powiedziałaby Pani osobom, które cały czas wstrzymują się z podjęciem decyzji o odchudzaniu?

Powiem tak: można, warto, trzeba. Program realizowany z Panią Olą jest tak rozpisany, że nie ma problemu z jego wykonaniem. Wsparcie ze strony mojej pani dietetyk było dla mnie bardzo ważne. Każdy problem i wątpliwość można było przedyskutować na cotygodniowej wizycie.

Zalecenia dietetyczne są rozpisane pod daną osobę, jej aktywność, system pracy oraz preferencje smakowe. Namawiam wszystkich do zmiany w żywieniu. Najważniejsze, żeby robić to dla siebie, wtedy ma to największy sens.

Jeśli chcesz nauczyć się zdrowo jeść, a przy okazji stracić zbędne kilogramy i poprawić swój stan zdrowia, nie czekaj i skorzystaj z konsultacji z dietetykiem Projekt Zdrowie – Aleksandrą Stańczyk. Zadzwoń i zarezerwuj najbliższy wolny termin: 533 361 908 lub wyślij zgłoszenie przez formularz na stronie oswiecim.projektzdrowie.info 

 

mgr inż. Aleksandra Stańczyk

POLSKIE CENTRA DIETETYCZNE Projekt Zdrowie

32-600 Oświęcim
ul. Władysława Jagiełły 11/2 (naprzeciwko Salezjanów)

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 11.00-19.00
Wtorek 7.00-15.00
Środa 12.00-20.00
Czwartek 11.00-19.00
Piątek 7.00-15.00

Tel. 533 361 908

E-mail: oswiecim@projektzdrowie.info

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa