Pan Pogoda w oświęcimskiej Czwórce

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   20 kwietnia 2016 18:35

Tomasz Zubilewicz, prezenter pogody w programach telewizyjnych grupy TVN odwiedził Szkołą Podstawową nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Oświęcimiu. Przeprowadził w niej niezwykle ciekawą lekcję.


Z inicjatywą zaproszenia prezentera wystąpiły „Fakty Czwórki”, czyli szkolna telewizja. Pan Tomasz przyjął zaproszenie i dzięki temu mógł wypytać uczniów jak powstają kolejne odcinki, co w nich można obejrzeć, kto jest odpowiedzialny za ich powstawanie?

Następnie przedstawił tajniki pracy w stacji telewizyjnej, w której pracuje. Dzieci dowiedziały się czym są bluebox i greenscreen, jak realizatorzy komputerowo nakładają mapy i poznali technologię wykorzystywaną przy tworzeniu programów i wejść na żywo.

Tomasz Zubelewicz opowiedział o pracy synoptyków, kamerzystów, dźwiękowców, oświetleniowców, wydawcy. Nie zabrakło również anegdot i autografów.

Przy okazji spotkania czwartoklasiści powtórzyli i poszerzyli swoją wiedzę na temat pogody, zjawisk atmosferycznych, krajobrazu Polski, położenia większych miast.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa